Historia

Jan Drozdowicz / ur. w 1954 r. / ukończył Wydział Prawa U.A.M. w Poznaniu/ praca pisana w Katedrze Prof. Z. Ziembińskiego/ oraz Poznańską Akademię Muzyczną, w klasie organów Prof. Romualda Sroczyńskiego.

Odbył wielomiesięczną praktykę organmistrzowską w belgijskiej firmie Stephana Schumachera.

W 1981 roku rozpoczął samodzielną działalność organmistrzowską, uzyskując następnie tytuł organomistrza. Działalność zawodową prowadzi zarówno w kraju, jak i za granicą -samodzielnie prowadząc prace w Niemczech , Włoszech, Holandii, Białorusi. Współpracuje z wieloma firmami organmistrzowskimi z Niemiec, Belgii, Włoch. Szwajcarii Jest członkiem ISO- Swiatowej federacji Budowniczych organów-współorganizował sympozjum „Pomerania 2008r.” Organizował specjalistyczne warsztaty o polskich organach dla organmistrzów z Europy i USA.

Organizuje koncerty muzyki organowej i nagrania płytowe.

Ważną częścią działalności Jana Drozdowicza są prace wykonane na terenie Poznania i Wielkopolski. Wśród nich są budowy nowych instrumentów, przebudowy, restauracje organów i remonty.organy w Liceum Muzycznym im. M.KarłowiczAll Rights Reserved. Create by webmaster Grzegorz Marach | Kontakt | e-mail: mgrzegorz100@op.pl | GG: 1927124